Architektura

Architektura

deweloper (11)Moim ulubionym typem parkowych nieruchomości są siłownie na świeżym powietrzu. Trening siłowy stał się częścią mojego życia mniej więcej dwa lata temu, na serio zająłem się nim jednak dopiero przed około trzema miesiącami. Oczywiście zimą ćwiczę głównie w domu, jednak jeśli tylko wyjdzie słońce, albo jestem gdzieś na wyjeździe i nie mam dostępu do własnego sprzętu – szukam parkowych instalacji.

Architektura siłowni na świeżym powietrzu jest bardzo prosta – sprzęty te wykorzystują ciężar ciała trenującego i de facto im prostszą mają konstrukcję tym bardziej są skuteczne. Do przepracowania całego ciała wystarczą mi właściwie drążek i równoległe poręcze.
Trening z własną masą jest nie tylko tańszy od siłowni, ale też okazuje się być zdrowszy i skuteczniejszy. Podczas ćwiczeń na drążku i na poręczach wykonujemy ruchy do których nasze ciało jest stworzone, obniżamy w ten sposób ryzyko wystąpienia kontuzji. Poza wszystkim innym – trening w parku jest też dużo przyjemniejszy niż w zatłoczonej siłowni.

Ciekawe wpisy tematyczne o budownictwie: