Wybór mebli i przeróżne inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być dużym pokojem, aby zmieścić tam nasze rzeczy i zachować w nich ład. Sprawdzi się ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pokoju. Gdy chcemy odizolować garderobę od sypialni, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się nasza garderoba, zależy przede wszystkim od tego, co chcemy tam magazynować. W zależności od rodzaju posiadanych ubrań, musimy podjąć decyzję, czy w swoich meblach musi być więcej drążków z wieszakami, szuflad lub może regałów. Pod uwagę należy wziąć też ewentualne dodatkowe miejsce na różne urządzenia, takie jak deska do prasowania czy żelazko.

W sytuacji, gdy garderoba będzie zajmować mało miejsca, rewelacyjnym wyborem będzie nabycie szafy na wymiar. Jest to świetna metoda na zmaksymailzowanie przestrzeni na swoje rzeczy oraz przeróżne dodatki. Dobrze jest zdecydować się na kupno mebli na wymiar firmy Komandor, która słynie z produkcji niezwykle dużych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna także jest dobrą decyzją, a także zwiększy miejsce na swoją odzież.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto też wstawić do Twojej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli będzie to odzielne pomieszczenie. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia tradycyjnych drzwi. W takiej sytuacji możemy wybrać dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które można odnaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie można zapominać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Musi ono dochodzić do wszystkich półek, a także zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy niemałą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy również zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Warto rozważyć kupno LED-ów. Zużywają one mało energii oraz można zamontować je w najróżniejszych miejscach, ponieważ przyjmują one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotny detal każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro spełnia dwie istotne funkcje. Jest ono niezbędne w trakcie wybierania stroju oraz powiększa optycznie pokój. W przypadku niedużego pokoju dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. Świetną alternatywą dla niewielkich powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Ciekawe wpisy tematyczne o budownictwie: