Zagospodarowanie przestrzenne

Zagospodarowanie przestrzenne

Góry czy morze, a może jezioroWielu ludzi ma wątpliwości co to tego, czy plany zagospodarowania przestrzennego są komukolwiek potrzebne. Ja nie mam. Dużo podróżuję, zdarza mi się więc obserwować działanie dobrze zaprojektowanych miast, oraz takich, w których panuje totalna budowlana samowola. Różnica w jakości życia w takich ośrodkach wydaje się być diametralna.

Tam, gdzie nieruchomości organizowane są byle jak, przeważnie panuje zgiełk i hałas. Nawet szczelne okna nie pomagają mieszkańcom, bo oni również od czasu do czasu muszą wyjść do sklepu. Często w okolicy brakuje nie tylko parku, ale również szkoły, czy kościoła – właściciele terenu dbają bowiem o własny interes, kompletnie ignorując interes sąsiadów. O wątpliwych walorach estetycznych takich miejsc w ogóle nie wspomnę.
Miasta, w których projektowaniu brali udział wykwalifikowani urbaniści są nie tylko ładniejsze, ale również lepiej się w nich żyje. Rzadziej się korkują, mieszkańcy mają do czynienia z mniejszym hałasem i mają łatwiejszy dostęp do terenów rekreacyjnych.

0 Comment

  1. budowa domów pod klucz warszawa
    /

    Bardzo dobrej jakosci artykuly oraz sam wyglad strony.

Comments are closed.